Pages

rugpjūčio 09, 2012

Because we own the sky

Vis dažniau imu galvoti kokios naudos suteikia tinklaraščio turėjimas ir jo kūrimas. Kartais skaitant populiariuosius BLOG'us, tokius kaip The Blonde Saland, Fashion Toast ir daug kitų, pavydas savo nagais kabinasi į vidų, pamačius kokios galimybės yra suteikiamos šioms tinklaraštininkėms... Nemokami garsių prekių ženklų drabužiai, kvietimai į mados pristatymus, bendradarbiavimas su drabužių parduotuvėm ir dar dėvynios galybės galimybių. Ir štai atsigrežiu į mūsų, lietuvaičių tinklaraštininkių padėtį, o jos galima sakyti nėra.
Taip gaila užsukus į lietuvišką, gerą mados tinklaraštį, tarp šaunių įrašų pamatyti užsienietiškų parduotuvių reklamas. Juk ir Lietuvoje turim butikų, brand'ų ir visokiausių internetinių parduotuvių, atrodo galėtų imti ir naudotis proga, juk dauguma mūsų blogerių turi puikų skonį ir stilių, griebkit juos ir turėsit stilistus (!) taip pat blogerės lietuvės yra be galo gražios ir dirbti galėtų ne ką prasčiau už profesionalius modelius, o rašyti kritiškus straipsnius sugeba it gerai apmokamas žurnalistas, kas be ko lietuviškoje blogosferoje gausu ir gerą akį turinčių fotografų, kodėl gi nepradėjus bendradarbiauti su jais?
Savo ruožtu bandant prasimušti rašau į įvairias (dėja, užsienietiškas) internetines parduotuves su pasiūlymu bendradarbiauti, bet ne visi yra pasiryžę dirbti su iš nežinomos šalies, mažą skaitytojų skaičių turinčiu tinklaraštininku, tad kol kas bendradarbiauju su keliom parduotuvėm ir labai viliuosi, jog laikui bėgant jas pakeis lietuviški pavadinimai, kaip ir pasikeis mūsų, tinklaraštininkų padėtis gimtojoje žemėje.
Laukiu permainų vėjo:)

15 komentarų:

Daria rašė...

pritariu :/ Lietuvoje apie blogerius nelabai ką ir žino, o gal ir nenori žinoti :)

Eglutė rašė...

Visiškai sutinku su tavim! Iš kitos pusės džiaugiuosi, kad pooo truputi kažkiek judama yra į priekį, puikus pavizdys manodrabuziai.lt, o blogai po truputį ateina į ''madą'' ir lietuvoje (jei galima taip pavadinti) :)

Anonimiškas rašė...

Tipo čia nori pasakyti, kad kodėl gi tu negauni tu ''brand'ų '' nemokamų kvietimų ir pan? Nemanai, kad visų pirma reik nusipelnyti? Jeigu čia kelis kart į mėnesį imeti fotosesija su pažystamais veidais ir nuvalkiotom idėjom, todėl ir gauni tik užsienietiskų parduotuvių reklamas... Kalbant apie reklamas tavo taip daug reklamuotas konkursas ir neįvyko: niekas nieko nelaimėjo ir pas tave atsirado iš tos parduotuves ''pirktas'' žiedas... Manau, pirma sukurk kanors verto, aprašytų tavo tu privilegijų, tada galėsi čia verkti, kaip tavęs neįvertina

Eglutė rašė...

Aš tai manau kad Simona ne apie save kalbėjo, ir ji dar konkrečiai paminėjo kitus blogerius, o ne save pačia, buvo kalbėta lietuvos mastu :) Visi gudrus po anonimo vardu ir skustis koks pasaulis blogas, ir kokie blogi žmonės KURIE BENT KAŽKĄ DARO, o nebamba ant kiekvieno pasitaikiūsio :)

melancholija rašė...

Pritarsiu Eglei, kad labai lengva yra slėptis po anonimo vardu vietoj to jog nepabijotum ir savo idėjas išreikštum konkretaus žmogaus, t.y savo vardu. Tokį poelgį lengvai galima sutapatinti ir su pačios blogerės mintimi - slėpdamasis po anonimo vardu žmogus konkrečiai greičiausiai pavydi to ką jau turi užsitarnavęs šis blogas. Nors pati savo tinklaraštį sukūriau dar visai neseniai ir skaitytoju skaičius toli gražu neprilygsta nei vienos iš komentaruose apsireiškusių merginų blogų skaičiui, tačiau manau, kad realiai svarbiausia yra nebijoti pripažinti tikrosios tiesios. Taip, Lietuvoje situacija yra tokia, tačiau tik tokių entuziastingų žmonių dėka apie blogu's šiuo metu iš viso KAŽKAS žino ir jų populiarumas nors ir po truputš vis veržiasi į viešumą, plačiąją visuomenę, tad anonime kitą sykį siūlyčiau prisistatyti ir jau vien už tai tave bus galima pagirti :)

melancholija rašė...

truputį*

ohsoboheme rašė...

Anonime, juk kalbėjau apskritai apie visą Lietuvos blogosferą, kurioje gausu neatrastų talentų.
Kaip tai neįvyko konkursas, juk kiekvienas buvo laisvas dalyvauti ir kas norėjo tas sudalyvavo, o su laimėtoju susisiekė oasap.com :) Nežinau ar verta švaistytis tokia puikia "kritika" neišsiaiškinus detalių, o tai kad pasidalinau savo nuomone ir pamąstymais nereiškia, jog raudu dėl nemokamų pakvietimų ir pan :)

Anonimiškas rašė...

Eglute, aš nesiskundžiu, jei kas skundžiasi tai tik jūs, nes nieko naujo nepadarote tik savo nuomonę skelbiat, kaip čia viskas blogai ir kodėl Lietuvoj nėra to ar ano... Šnekate nesąsomones ir dar prieštaraujate pačios sau. Nematau čia nieko blogo dėl to anonimo, koks jums skirtumas, kuo aš čia prisistatysiu anonimu ar tikru vardu?
Faktas yra tas, kad verkiat ir ''išsakinėjat savo nuomonę'', kaip jum viskas blogai čia, nors pačios nieko gero nepadarot dėl to ;)Ir galit atrašinėt ir dar ilgesnius atsakymus, esmė lieka ta pati: juose nieko gero nėra, tik teršiat čia šito pusėtino blogo komentarus ;)

Eglutė rašė...

Tai gal ir pradėkim nuo to kad tau šis ''pusėtinas blogas'' kliuva, ir bandai prisikabinti dabar jau ir prie tų kas pritaria Simonos nuomonei :) Nieks neverkia, o tiesiog daro tai ką ir paprastai daro bloggeriai savo erdvėje. Kur kitur jei ne čia yra tinkamiausia vieta išsakyti savo nuomonę ? :) Ir kaip kitaip mes pakeisime ką nors lietuvoje, jei ne šnekėdami (bent jau pradžioje) juk taip ir problemos sprendžiasi visuomenėje! Kai jos yra iškeliamos į paviršių :)

Justė rašė...

pritariu, kad reikia pokyčių. jie ir bus, bet maža šalis, maža rinka ir viskas lėčiau ateina. tik nelabai sutinku dėl 'rašyti kritiškus straipsnius sugeba it gerai apmokamas žurnalistas'. man tai būna, kad ieškau ieškau kokio naujo mėgstamiausio lietuviško blogo ir rodos dizainas neblogas, nuotraukos irgi, o vat su rašymu visai prastai. trūksta to kritiško mąstymo ir bent kruopelės analitiškumo. daug kas nesivargina aiškinti kas kaip ir kodėl. kad ir pvz kodėl rengiesi tą ir aną, arba kodėl rebloggini kokią nuotrauką, nes vistiek gi, kažkokia elementari priežastis slypi. į mados infekciją blogeriai jau akredituojami, jei dar jie sugebėtų kritiškai pažvelgt į tai, ką mato ant podiumo, o ne tik pakrykštaut, kad 'omg, aš infekcijoj', tai manau, būtų great success. reikia pajudinti smegenis, ne tik akis, tai išeitų kažkas įdomaus. arba čia tik man taip atrodo :)

bet anyways, aš tikiu, kad šita mados blogerių karta pakeis lietuvoj šį tą. bent jau mados sklaidos atžvilgiu tai tikrai. tuo galim ir pasidžiaugt :)

Aistė rašė...

Dėl daugumos dalykų pritarčiau autorei. Pas mus tikrai daug ko trūksta ir viskas labai lėtai ateina. Tačiau iš dalies kaltos ir pačios blogerės. Nėra jokio išskirtinumo, daugumos nuotraukos prastos kokybės (tikrai ne ohsoboheme:) ) arba dar geriau reblogintos, taip pat yra labai nedaug kurios rašo anglų kalba. Juk Lietuva tokia maža. Čia visi pažįsta draugų draugus. Tai nereikia norėti, kad pasieksim kažkokį successą. Aš manau, kad pačioms blogerėms reiktų imtis iniciatyvumo, galbūt dažniau organizuoti kažkokius susibūrimus ir dalintis idėjomis kaip plėsti šią veiklą.

Viltė rašė...

Na ir keistas tu anonime. Skaudu susitaikyti su tuo, kad nusipelnę ir talentingi mados bloggeriai sulaukia nemažai galimybių (nors tai dažniau atsitinka užsienyje, kaip ir buvo minėta)? Suprask, kad tai nebūtinai noras kažką gauti, o tiesiog konkreti vizija. Mados blogai XXI amžiuje daro didžiausią įtaką madai – blogeriai bendradarbiauja su įvairiomis kompanijomis kuriant rūbus, ir su jų pagalba lentynose nugula įdomesnio kirpimo ir rašto draužiai. Beto manau, kad abipusis bendradarbiavimas nėra blogas dalykas, tai teikia naudą tiek firmai kuri sudaro sutartį, tiek blogeriui. Komercija yra puiku, jei sugebi išlikti savimi. Tad mielas anonime, ar vis dar žadi čia putotis ir kaip tikras lietuviškas komentatorius bandyti atsikirsti visiem? O gal net pradėsi švaistytis dar piktesniais pastebėjimais nesusyjusiais su šia tema? Juk tai būdinga daugumai mūsų krašto komentatorių. :)

Viktorija rašė...

Na iš dalies pritariu Simona, bet kita vertus reikia žiūrėti ne vien materialios naudos, ypač rašant ASMENINĮ blogą lietuvių kalba. Manau tie blogeriai, kurie to nusipelnę tikrai gauna ir tos materialios naudos, na gal ne visai tiek, kiek yra verti... Visgi aš pati iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad blogo rašymas teikia daug naudos. Ypač jeigu rašai kažkokia konkrečia tema... Surenki daug žinių tam tikroje srityje, paskaitai senus įrašus, pažvelgi į save iš šono kritiškai, tobulėji. Jeigu pakankamai ištobulėji prasimuši toliau. Juo labiau jeigu karjerą sieji su tuo apie ką yra blogas. (sektinas pavyzdys- spintos guru). Suprantu, kad čia šitą įrašą ne sau taikei, bet visgi tavo blogas dar nėra tiek nusipelnęs. Aišku aš čia ne piktai, nepagalvok nieko blogo, tavo blogas tikrai įdomus, įdomu ateiti, pažiūrėti naujų nuotraukų... bet tik tiek. galbūt jei sietum savo blogą su fotografija ar mada ar mados fotografiją, apie tai rašytum skaitančiam naudingus straipsnius pakiltum tikrai į aukštesnį lygmenį. Tai tokios mano mintys :))

Everyone loves fashion rašė...

kad tu zinotum kaip as tau pritariu! is tikruju, Lietuvos blog'eriu rinka yra gana potenciali, taciau mus retai kas pastebi. Pripazinkim, jog pinigu stygius yra viena pagrindine problema sioje srityje. Retas is musu gali stebinti vis naujais populiariausiu zenklu drabuziais, juolab, jog Lietuvoje tie patys drabuziai yra zymiai brangesni. Tad telieka pasikliauti musu isradingumu, kuriam reikia daug daugiau laiko nei nusipirkti brandinius must-have batelius ir nufotografavus juos ikelti i tinklarasti, ar ne? :)

Ugnė. rašė...

labai gražu

Sek mane:

Copyright @ Oh So Boheme. Blog Design by KotrynaBassDesign