Pages

lapkričio 11, 2012

"Mados Infekcija" II diena | Įspūdžiai, kolekcijos

Šeštadienio vakarą Šiuolaikinio Meno Centras buvo prikimštas būrio Lietuvos "grietinėlės", stileivų, madistų, hipsterių ir kitokio plauko svečių, panorusių būti infekuoti. Nors nežinau kurią etiketę galėčiau prilipdyti sau, tačiau be galo džiaugiausi išgyvenanti savo pirmąją "Mados Infekciją".
Kartu su geriausia drauge ir draugu keliaudami autostrada, tryškau džiaugsmu ir entuziazmu patirti naujų pojūčių ir įgyti naujų pažinčių. Tikriausiai atrodžiau kaip mažas vaikas saldainių parduotuvėje, bet nieko negalėjau sau padaryti, tiesiog ryti akimis kiekvieną man patikusios kolekcijos detalę.
Nors buvau nusprendusi, jog kiekvienos kolekcijos tikrai neaprašinėsiu ir paliksiu tą darbą profesionalams, apsisprendimą sulaužė noras pasidalinti savo subjektyviais įspūdžiais:)

Pirmoji kolekcija, tą vakarą buvo - Sandros Straukaitės (Not)Bad taste. Infekcijos podiumu atsipalaidavę modeliai žygiavo lyg po paplūdimį, skambant populiariąjai "Gangnam style" dainai. Smagu buvo matyti, jog  ant maudymosi kostiumėlių, šortukų ir trumpų klostuotų sijonėlių nugulė Andy Warhol'o poparto kūrinių spalvų paletė. Nuotaikingi modeliai ir šokanti dizainerė buvo puikus nuotaikos užtaisas visam likusiam vakarui.

Svečias iš Danijos, Asger Juel Larsen kolekcijoje Goth Legion parodė vyrų tamsią ir gotišką pusę. Man labiausiai į akį krito tarp smėlinių, pilkų ir juodų striukų bei švarkų derinių įsiterpę ryškūs ir neoniniai raštų pliūpsniai.

Jau nuo seno stebiu Mildos Čergelytės darbus, tad nekantriai laukiau jos kolekcijos, įkvėptos japonų mafijos, Ichi Kila pasirodymo.  Tiesą sakant, nuo pat pirmo modelio žingsnio podiumu jaučiausi nusivylusi, dizainerė visuomet stebinusi ekstravagancija ir drąsa, nusprendė savo pavasarį  parodyti moterišką, elegantišką ir švelnų. Prie kostiumėlių, kuriuos dizainerė ranka margino gėlių siuviniais, modeliai buvo pasipuošę ovaliais akiniais primenančiais John'o Lennon'o gyvavimą, mane kaip bitlų fanę, ši detalė galutinai papirko.

Grosser Heinrich ženklo dizainerės iš Vokietijos pristatė kolekciją Tin-Tin-A-Bulum. Tai, kad mada atsigrėžė į gamtą buvo galima pamatyti megztuose galvos apdangaluose ir įvairiaspalviuose raštuose, o modeliai priminė miško vaikus, gvildenusius gamtos paslaptis.

Drąsiai prisipažįstu, jog Linos Gudanavičiūtės - Recycle tapo mano, visos mados fiestos, favorite. Buvau sužavėta senų džinsų panaudojimo idėjos. Nors negalėčiau savęs vadinti minimalizmo garbintoja, būtent šis bruožas labiausiai išskyrė kolekciją iš kitų. Griežtus siluetus, džinso spalvinę gamą ir obelų žiedų baltumą, puikiai papildė neoniniai pliūpsniai. Taip norėtųsi vieną kitą drabužį savo spintoje priglausti...:)


Suprantu, kad dizaineriui sunku išrasti naują dviratį, tačiau stebint Aušros Urbanavičiūtės ir Dianos Kuzmickaitės kolekciją UV, niekaip neapleido jausmas, kad tai jau kažkur matyta. Charakteringa miesto liūtė nepaisanti apribojimų ir dėvinti tiek vakaro, tiek dienos drabužius kada tik įsigeidžia. Džiaugiuosi, kad dizainerės suteikė galimybę akis pamaitinti natūraliais audiniais.


Labai gaila, kad prieš paskutinį, Dovilės Gudačiauskaitės, pristatymą salė pastebimai ištuštėjo. Žmonės išsiskirstė palikę kantriausius kvėpuoti kolekcijos Dream Your Dream, pavasarinio atgimimo filosofija. Avalyne, primenančia madinguosius Dr. Martens, ryškiaspalvėmis suknelėmis ir kostiumeliais pasipuošusios manekenės turėjo striktėlti per salės viduryje atsiradusią kliūtį - rastą. Visa kolekcija pasirodė labai miela ir artima, dizainerė nenusigrežia nuo savo vaikystės ir jos prisiminimus perkelia į mados rėmus.

Esu laiminga, jog pavyko įkalbėti draugus keliauti su manimi pasisemti įkvėpimo iš šios mados fiestos. Įgavau įkvėpimo pavasariui ne tik gražiai atrodyti, bet ir fotografuoti, nepamiršti savo šaknų, retkarčiais dirstėlėti į mus supančią gamtą ir prisiminti žmogaus ryšį su ja. Savo visus užsibrėžtus tikslus įvykdžiau ir su nekantrumu lauksiu kuo galės nustebinti kito sezono "Mados infekcija":)
Mano "atrodymo" ir malonių to vakaro susipažinimų laukit kitame įraše. Taip pat, tikiuosi, kad nepyksite dėl nuotraukų kokybės, kurią lėmė stovima vieta ir ne itin paslaugus matymo kampas.

Na, o ką Jūs manote apie kolekcijas? Kaip vertinate visą renginį?


foto (c) Simona Aleknaitė, OH SO BOHEME

15 komentarų:

aistė rašė...

manyje ir dar kirba toks įkvėpimo virusas, parsivežtas iš Mados Infekcijos:)
atvirkščiai nei Tave, mane ko ne labiausiai sužavėjo Ichi Kila, vien dėl moteriško grožio atskleidimo. o ir spalvos - tokios mergaitiškos mergaitiškos! labai žavu.
ir Dream your Dream su atgimimo filosofijomis ilgam įstrigs galvoje. kolekcija, išmarginta dryželiais, man, kaip dryželių mylėtojai, buvo labai artima ir dar ryškios spalvos bei industralizacijos vaizdai ant sienos - viską vainikavo. ir pati norėčiau taip pasipuošti pavasariop:)

Anonimiškas rašė...

Atrodo, jog buvo labai įdomu! Bet kur tavo pačios nuotraukėlės? Įdomu butų pamatyti kaip tu buvai apsirengusi:)

ohsoboheme rašė...

anonime, viską pamatysi, tik šiek tiek kantrybės :))

Egle rašė...

Dėl Sandros Straukaitės kolekcijos aš vis dar blaškausi tarp "patiko" ir "nepatiko". Muzika ir šokis visai nežavėjo - girdėta, matyta.. O visa kita - modelių išdėliojimas, kompozicija visa ir pati kolekcija - jėga. Mano favoritė tapo Dovilė Gadačiauskaitė, vienareikšmiškai.. ir tiesiog nuoširdžiai gaila už tuos, kuriems neteko šitos kolekcijos išvysti gyvai :D O šiaip tai labai smagu tave pamatyt buvo!!

ohsoboheme rašė...

Egle, man Tave taip pat! tik gaila, kad kažkaip nesusikoperavom ilgėliau pakalbėt :))

Samanta rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Samanta rašė...

Labai smagu sugadintą nuotaiką praskaidrinti žiūrint šias puikias nuotraukas(beje, jos prilygsta toms, kurias matome mados žurnalų viršeliuose) ir skaitinėjant ryškiausius kolekcijų bruožus. Bet aš, kaip ir tas anonimas,su nekantrumu labiau laukiu tavo ir Aistės nuuotraukų! :>

Kotryna rašė...

Kokios nuostabiai raiškios nuotraukos. Šaunuolė, Simona :)

ohsoboheme rašė...

Samanta, net neįsivaizduoji kaip džiaugiuosi tai skaitydama :)
Kotryna, smagu, kad taip manai:>

Egle rašė...

aš tik nusisukau ir jau nieko neradau.. ir toliau visą vakarą zirziau, kad su Simona pokalbio nebaigiau! :D

ohsoboheme rašė...

Egle, reikia daaaar susitikti, nelaukim kitos infekcijos :D

Egle rašė...

kodėl gi ne! suderinus planus viskas galima! :D

Amanda rašė...

aaa kaip uzpavydejau Simonyt :)*

Greta rašė...

Taip laukiau šio įrašo ir štai pagaliau sulaukiau! Su didžiausiu džiaugsmu skaičiau kiekvieną žodį ir bandžiau įkvėpti bent dalelę šios nuostabios atmosferos, kuria, beje, puikiai perteikei, ačiū už gerą straipsnį ir puikių emocijų pliūpsnį :>

Sandra rašė...

Kaip taip prasprudai pro akis infekcijoj ir neteko susipazinti nesuprantu :(

Sek mane:

Copyright @ Oh So Boheme. Blog Design by KotrynaBassDesign