Pages

gruodžio 18, 2012

Where the treetops glisten

Esu bloga, labai bloga tinklaraštininkė. Jau net gėda būtų atsiprašinėti ir tikinti, jog pasitaisysiu, kai kartais ir labai norėdama nieko negaliu parašyti į BLOG'ą. Pastaruoju metu labai mažai fotografuoju, bet manau, kad reikia savo aistrą įamžinti akimirkas atgaivinti.
Viena iš priežasčių dėl ko taip retai paimu fotoaparatą į rankas yra šaltis. Nors šaltis nėra labai didelis veidrodinio fotoaparato priešas, mat naujieji fotoaparatai yra išmėginti prie -30 laipsnių šalčio, tačiau šaltis labai kenkia fotoaparato akumuliatoriams ir auto-fokuso varikliukui. Fotografuojant minusinėje temperatūroje akumuliatoriaus galia ir veikimo laikas sumažėja, tad jeigu susiruošėte į ilgesnę foto medžioklę pravartu pasiimti atsarginę bateriją, o jeigu jos kišenėje neturėsite, tai šildykite bateriją rankomis, kuriam laikui ji sėkmingai atgis darbui.
Pats šaltis tiesiogiai nekenkia veidrodiniam fotoaparatui, tačiau jo dėka fotoaparato vaizdo ieškiklis ir lęšis aprasoja. Prisiminus biologiją, kondensatas susidaro einant iš šalto oro, į šiltą patalpą ir atvirkščiai. Norint išvengti vandens garų, galinčių sugadinti fotoaparato elektroninius komponentus, atėjus iš šaltos vietos į šiltą (ir atvirkščiai) duokite fotoaparatui apsiprasti prie oro sąlygų bent valandą. O jeigu norite, kad vandens garai visiškai nepaliestų jūsų fotoaparato, galite panaudoti plastmasinį maišelį, sandariai ir kompaktiškai šaltame ore supakuota technika nesugers vandens garų, kai ją įnešite šiltą patalpą. 
Pati ne visada teisingai saugau savąjį fotoaparatą, tad surašiusi šiuos patarimus, tikiuosi pagelbėti ir Jums, ir savo atminčiai:) 

9 komentarai:

Eglė Luščiauskaitė rašė...

aaaaaaaaaaa jėga patarimai, atrodo skaičiau instrukciją, bet vis tiek primirštu :) naudinga naudinga informacija!

Rasa rašė...

naudinga informacija :)

Raimonda rašė...

svarbiausia, kad iš vis dar savo blog'e pasirodai! pasiilgau įrašų:}}
o patarimai labai naudingi. aš tai dar kortelę iš fotiko išimu prieš einant į šiltą patalpą, o patį aparatą palieku ramiai apsiprast prie tų oro sąlygų...:}}

Erika @Sausage Jar rašė...

5-ta nuotrauka (su rankytėm prie skruostų) kokia gera!

Kornelija rašė...

Labai gražu, Simona, bet pažiūrėjus net šalta pasidaro. ;D

Samanta rašė...

Nuotraukos puikiai perteikia žiemišką nuotaiką!
O šie patarimai ir man labai naudingi, kai mano „mažyliui“ ši žiema pirma :>
bučkis!

Anonimiškas rašė...

Awsome article and straight to the point. I don't know if this is

really the best place to ask but do you guys have any thoughts on where

to get some professional writers? Thanks in advance :)
my website > blogspot.ru

Anonimiškas rašė...

labai fainai, aciu tau

Greta rašė...

You have the loveliest smile ever! So pretty<3

Greta xoxo
laviedegreta.blogspot.com

Sek mane:

Copyright @ Oh So Boheme. Blog Design by KotrynaBassDesign