Pages

kovo 29, 2017

OLYMPUS PEN EPL-8 | TOBULAS BLOGGER'IŲ FOTOAPARATAS?Kiekvienas save gerbiantis mados ar grožio tinklaraštininkas, žino, jog kokybiškas turinys yra vienas iš raktų į sėkmę. Todėl investicijos į foto techniką yra būtinos. Pradėjusi aktyviai rašyti tinklaraštį aš jau buvau kaip reikiant įklimpusi fotografijos meilėje. Tuo metu (~11-os klasės pabaigoje), buvau įsitikinusi, jog fotografija bus ne tik mano hobis. Ties tuo aš dirbau. Mano pirmas ir mylimas veidrodinis fotoaparatas Canon 1100d, buvo tartum svajonės išsipildymas. Kartu su 50mm f1.8 objektyvu piešdavo (ir visdar piešia) gražiausius portretus. Taigi, labai, labai ilgai būtent tas fotoaparatas buvo mano visų renginių ir kelionių palydovas. Bet ilgainiui supratau, jog man reikia kažko lengvo, greito ir kompaktiško. Sunkūs taupymo mėnesiai (pripažinsiu, beveik nemoku to daryti) ir mano fototechnikos draugijoje atsirado Olympus Pen EPL8 sisteminis fotoaparatas kartu su kitiniu objektyvu. Draugaujame su juo jau keletą mėnesių, tad pats laikas aptarti visus jo pliusus ir minusus.SUPER KOMPAKTIŠKAS
Ko gero pagrindinis argumentas, kodėl nusprendžiau pakeisti kamerą yra tas, kad norėjau lengvai nešiotis fotoaparatą su savimi. Veidrodinis fotoaparatas yra gana gremėzdiškas ir sunkus, nešantis jį reikia apgalvoti į kokią rankinę tilps. O štai PEN telpa net į mažiausią rankinę ir yra gana lengvas.

LENGVA NAUDOTIS
Manau šis privalumas yra labai svarbus pradedančioms tinklaraštininkėms. Fotografijos naujokei, veidrodinės kameros nustatymai, gali atrodyti painūs ir trikdantys. Jeigu nori kokybiškų, bet neprofesionalių nuotraukų čia ir dabar, PEN yra tam tobulas. O kur dar galimybė rinktis nuotraukų filtrus ir iš karto dailinti savo kadrus. 

KEIČIAMI OBJEKTYVAI
Nors PEN EPL8 yra sisteminis fotoaparatas, savo fotografavimo žaidimą su juo galima perkelti į kitą lygį. Kartu su fotoaparatu pirkau 14-42mm objektyvą, tačiau dabar vykdau taupymo misiją 50-tukui (kaip žinia šis reikalas man einasi labai sunkiai).  

DIZAINAS
Žinoma, tai nėra svarbiausias kriterijus renkantis kamerą, tačiau, mums, tinklaraštininkams, tai taip pat svarbu, kaip ir fotografavimo galimybės. Manau, kad nesuklysiu PEN fotoaparatus pavadindama gražiausiais ir labiausiai instagramiškais, metalinis korpusas atrodo išties prabangiai ir efektingai. EPL8 nuo savo pirmtako, EPL7 skiriasi apvalesniais kampais ir rankai malonesniu dizainu. Fotoaparato spalvą galima rinktis iš 3: juodą, baltą, rudą. Baltas, nors ir atrodė gražiai, man bent jau atrodė per daug mainstream, tad išsirinkau klasikinį juodą variantą, kuris, beje, buvo ir pigesnis.

WiFi FUNKCIJA
Šiame fotoaparate integruota wifi funkcija, kiek pastebėjau, veikia greitai ir be trikdžių. Nerealiai patogu į išmanųjį parsisiuntus Olympus programėlę, su vienu pirštu paspaudimu telefono ekrane matyti visas nuotraukas ir greitai jomis pasidalinti instagram'e. Taip pat, telefoną galima naudoti kaip nuotolinio fotografavimo pultelį, win - win!

VARTOMAS EKRANAS
Tai dalykas, Jūsų selfie gyvenimą apversiantis aukštyn kojomis. Tikrai! Ekranas gali persisukti į objektyvo pusę, ekraną taip pat galima sukioti į viršų ir apačią - tobuloms flatlay arba derinio detalių nuotraukoms.

Jeigu norite sužinoti detalesnius nustatymus, kviečiu apsilankyti gamintojo puslapyje. Čia pasidalinau, tik man labiausiai patikusiomis fotoaparato savybėmis.

TRUMPAI
Po tų kelių naudojimo mėnesiu Olympus PEN EPL-8 man taip prilipo, jog net nesinori imti veidrodinio fotoaparato į rankas. Žinoma, pastarojo foto kokybė yra kur kas geresnė (tik kol neturiu naujo objektyvo). Kadangi su Olympus išbandžiau ir filmavimo funkciją. Filmuojant Full HD kokybė yra puiki, bet dėl savo sunkesnio korpuso (357g), jį sunku ilgai laikyti su viena ranka, o vaizdas neišvengiamai dreba.
Kaip ten bebūtų, Olympus PEN kūrėjai, kurdami šį fotoaparatą atsižvelgė į tinklaraštininkų norus ir manau, jog jiems tikrai pavyko išpildyti lūkesčius. Ar rekomenduoju? Tikrai taip.


Šis įrašas nėra reklaminis, fotoaparatą pirkau už savo pinigus ir pateikta nuomonė yra 100% nuoširdi.2 komentarai:

Viktorija rašė...

Fotoaparatas tikrai išskirtinio dizaino, ačiū už apžvalgą :) Labai smalsu iš kur rankinė siuvinėta, kur matosi kraštelis antrojoje foto?

Anonimiškas rašė...

Jei olympus "instagramiskiausi", tai kaip tada fuji pavadintum? :D

Sek mane:

Copyright @ Oh So Boheme. Blog Design by KotrynaBassDesign