Pages

birželio 03, 2018

KRETOS ATOSTOGŲ DIENORAŠTIS II: CHANIJOS SENAMIESTIS IR KĄ PRIVALOMA NUVEIKTI


Pastebėjau, kad su visais kelionių aprašymais ir atostogų pasidalinimais man gana sunku... Kol sužiūriu ir suredaguoju nuotraukas, kur dar jų demonstravimas giminaičiams ir draugams,  žiūrėk įsisuku į darbo rutiną, atostogų kaip nebūta, o smagiausios akimirkos truputėlį pasimiršta. Taigi, skambu kaip gerokai pagyvenusi moterėlė, bet taip jau yra - mano atmintis kaip žuvelės. Didelis Ačiū skaitytojams ir bičiuliams, už tai, kad primena, pasidalinti kitomis atostogų dalimis, nes jeigu ne Jūs nuotraukos jau dulkėtų kompiuterio aplankuose. 
Nežinau ar minėjau, bet manau, jog tobuliausia lankytis Graikijos salose yra gegužė. Oras tobulas, nei per karšta, nei per šalta, saulė - kaitri, tad įgauti įdegį visi 100%, gatvelės ir tavernos neužplūstos turistų, lankytini objektai neužspeisti ir aplink gana ramu. Tuo tarpu, kai praėjusią vasarą (liepos mėnesį) lankėmes Korfu saloje, karštis buvo neištveriamas,  o visose lankytinose vietose reikėjo brautis pro minią žmonių. 
Kadangi gyvenome Panorama viešbutyje, Chanija miesto centras mums buvo pasiekiamas ~5km atstumu. Jį įveikėme viešuoju transportu, nusistebėjome kaip dažnai važiuoja autobusai, mat skaitėme nemažai atsiliepimų, jog su graikišku viešuoju geriau nerizikuoti. Vieną iš dienų, kai norėjosi aktyviau leisti laiką susiruošėme ir atvykome į Chanijos senamiestį. Mano nuomone, keli dalykai, kuriuos privaloma padaryti atvykus čia:
  1. Pasivaikščioti (ir/ar pasiklysti) mažutėlese senamiesčio gatvelėse. Siaurose ir spalvingose gatvėse tiek daug veiksmo, vienoje gali slėptis nuo kaitros pavėsyje ir vaikyti vietinius katinus, kitoje rinktis pietus iš begalės tavernų.  Tradicinio maisto vietų, kaip ir siuvenyrų parduotuvėlių čia apstu. O beieškant lokacijos fotosesijai vieną gatvę apėjome minimum tris kartus (o ką sakiau, apie pasiklydimą).
  2. Aplankyti venecijietišką uostą - krantinę. Ši vieta ištiesų man labai priminė Kopenhagos populiarųjį Nyhavn uostą. Ko gero, tokį įspūdį sustiprino įvairių spalvų namukai išsidėstę palei krantinę. Geriausia vieta ja gerėtis - pereiti senąjį uostą link švyturio.
  3. Nueiti prie miesto simbolio - švyturio. Švyturys yra Chanijos miesto simbolis, jis yra vienas seniausių pasaulyje, išdidžiai stovi nuo 14-o amžiaus. Deja, lankytojai į jo vidų neįleidžiami, bet iki jo nueiti galima pasivaikštant krantine.
  4. Apsilankyti vietiniame maisto turguje. Sūris, medus, alyvuogės ir alyvuogių aliejus, tai labiausiai vertinami produktai Kretoje. Juos parsivežti iš šios salos - tiesiog privaloma. Dauguma prekeivių leidžia degustuoti parduodamas prekes ir gėrimus, tokius kaip Raki ir Ouzo (tradiciniai alkoholiniai gėrimai). 
  5. Paragauti tradicinių graikų patiekalų. Maisto atžvilgiu, man gana sunku išeiti iš komforto zonos. Dažnai renkuosi tai kas pažįstama ir užtikrintai skanu. Tačiau atostogaujant svetur būtina susipažinti ir su to krašto virtuve. Užsukus į taverną privaloma užsisakyti: souvlaki (kiaulienos/avienos/jautienos šašlykas), tzatziki (agurkų, jogurto ir česnakų salotos, o mums panašiau į jų padažą), greito maisto megėjams patiks gyros (graikiškas kebabas pitoje). O kaip gi viešnagė Kretoje be graikiškų salotų? Jos čia be galo skanios.
Komentarų nėra:

Sek mane:

Copyright @ Oh So Boheme. Blog Design by KotrynaBassDesign