Pages

liepos 13, 2017

KELIONĖS DIENORAŠTIS I: KORFU, GRAIKIJA
Ah, atostogos. Tik suaugęs supranti jų tikrą svarbą ir reikalingumą. Juk periodiškai privalu atsipūsti nuo visų darbų ir nerti į naują nuotykį. Aš apie atostogas inkščiau jau kelis mėnesius, man gyvybiškai reikėjo saulės ir šilumos. O kadangi Lietuvoje ši vasara kelia liūdėsį, teliko jos keliauti ieškoti kitur. 
Susiderinę atostogas su vaikinu Edmundu ypatingai stebėjome vieną kryptį, norėjome aplankyti kurią nors iš Graikijos salų. Prie mūsų prisidėjo bičiulė Darja, nes keliese keliauti smagiau. 
Tiesą sakant, prieš perkant kelionę padarėme kvailą sprendimą, laukti iki paskutinės minutės, o jau dvi savaitės iki mūsų suplanuotų atostogų stebėjome kaip visur tirpsta vietos ir bilietai. Paskutinė viltis buvo Novaturas kelionių agentūra, 7 dienos Korfu salos, nerealiai gražiame Paleokastricos miestelyje mums tiko, viešbutis nuokalnėje žadėjo nuostabius vaizdus, o kelionės paketas - pusryčius ir vakarienę. Jau kai visi trys pradėjome ploti katučių ir nekantrauti, dėja, labai greitai džiaugsmą pakeitė nervingumas, mat Darja visą savaitė prieš planuojamą išvykimą dar nežinojo ar jai atsiras vieta viešbutyje. Kai jau su Edmundu buvome ramūs, kad viskas su mūsų kelialapiu gerai, dvi dienas prieš skrydį gavome žinutę, jog keičiasi mūsų apsistojimo vieta, bet kad per daug neliūdėtume gauname ekskursiją su laivu po Paksos, Antipaksos salas ir viskas įskaičiuota paketą. Bala nematė, atostogų susigadinti nenorėjome, bet buvo baisiai juokinga sužinoti, kad Darja buvo apgyvendinta vienam salos gale, o mes kitam. 
Taigi, kai tik pro lėktuvo langą pamačiau Korfu salą, tirpo kojos ir veide nenumaldomai atsirado šypsena. Čia taip gražu! Viskas kaip iš atviruko: giedras, žydras dangus ir tokio paties žydrumo jūra, +36 laipsniai karščio ir aš jau įsivaizduoju save gulinčią po palme! Kartu su Edmundu apsistojome šiaurinėje Korfu dalyje, Acharavi miestelyje, iš šio rajono atsiveria vaizdas į Albanijos pakrantę. Miestelyje nemažai parduotuvių, tavernų ir mašinų nuomos punktų, į pastaruosius tikrai reikia atkreipti dėmesį, jeigu nenori 7 dienas gulėti prie baseino ir stebėti to paties paplūdimio. Acharavi - ramus miestelis, labiausiai tinkantis šeimoms ir senjorams Todėl kai tik įsikūrėme išsinuomavome mašiną kelioms dienoms, kad daugiau pažinti salą ir susitikti su Darja, esančia kitame salos gale. 
Korfu sala yra nedidelė, bet kalnuota, atstumai lengvai įveikiami. Pirmą dieną su automobiliu nukeliavome į Gastouri miestelį, kur išdidžiai stovėjo Achilleion rūmai, Austrijos karalienės Elisabeth (Sissi) atostogų vieta. Rūmų sode (mano akims - gražiausia vieta) gausu graikų dievų ir deivių panteono statulų, kurios sukuria neeilinę mitinę atmosferą.
Paleokastricos miestelis buvo antras mūsų sąraše, ne tik todėl, kad faktiškai turėjome ten gyventi, bet ir dėl to, jog čia yra nemažai lankytinų vietų. Pirmoji - Paleokastricos vienuolynas, į kurio vidų, dėja, neturėjome galimybės užeiti, bet vaizdas aplinkui gniaužė kvapą. Vienuolynas įsikūręs kalno viršuje, iš kurio matomi gražiausi paplūdimiai. Man bijančiai aukščio, jau čia ėmė tirtėti kojos...
Mūsų kelionės must - paragauti graikiško kebabo gyros, išsipildė būtent šiame miestelyje, čia taip pat buvo labai smagu nardyti ir žydrame vandenyje stebėti žuveles (na, bent jau Edmundas ir Darja taip sakė, nes aš, nemokanti plaukti, dažniau stebiu viską iš kranto:)). 
Didžiausias dienos akcentas - važiavimas į Angelocastro kalną itin siaurais kalnų keliukais, čia buvo taaip baisu, jog atrodė, kad už posūkio nulėksim žemyn. Užvažiavus į kalną, reikėjo užkopti ir į pačia pilį, o aš jau sakiau, jog bijau aukščio? Tai vat, su žiauriai didele panika ir ašaromis akyse kopiau į tą kalną. Jis stovi 305 metrų aukštyje virš jūros kranto, natūralu, jog nuotraukų šioje vietoje nedariau, buvau susikoncentravus ties nenusiridenimu žemyn...
Ir žinot ką po šios dienos supratau? Aš, ko gero kaip ir dauguma žmonių, pernelyg leidžiu baimėms save užvaldyti. Nemoku plaukti, tad bijau bristi ten kur vandens lygis aukščiau kaklo, paniškai bjau aukščio ir jau būčiau praleidusi gražiausius gyvenime matytus vaizdus. Kaip gerai, kad bent jau šalia turiu žmones, kurie (tiesiogine prasme) tempia mane aukštyn. Manau, kelionės yra neeilinė patirtis ir kaip gerai jose atrasti kažką naujo! Nuotraukos darytos Canon 1100 50mm f1.8 ir Olympus Pen EPL8 14-42mm

2 komentarai:

Airida Matulevičiūtė rašė...

Nereaalios nuotraukos!

// airidamatulevic.blogspot.lt //

Lina Vienaragis rašė...

Ar čia jūsų fotoaparatas toks geras, ar čia tikrai TAIP GRAŽU? :)) Laukiu nesulaukiu savo kelionės į Graikiją, tik mes svarstėme apie Kretą labiau: https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-graikija Bet po tokių nuotraukų - dabar jau galvoju, kad gal į Korfu reik :D Nes dar turim šiek tiek laiko apsigalvoti :)) Gal teko būti ir Kretoje?

Sek mane:

Copyright @ Oh So Boheme. Blog Design by KotrynaBassDesign